2014 m. vasario 13 d., ketvirtadienis

Pamokanti braziliška istorija

asociatyvi, pirma googlo pasiūlyta nuotrauka

Gustavo (vardas nepakeistas) gimė Brazilijoje. Sekmadienį Gustavas (vardas pakeistas) dviračiu važiavo iš Monako į Nicą. Ties Ezu Gustavas (vardas vis dar pakeistas) prarado atmintį (visuotinai žinoma, kad save gerbiantis latino-amerikietis turi bent kartą gyvenime viešoje vietoje prarasti atmintį). Drauge su atmintimi prie Gustavo (vardas nepakeistas arba pakeistas –  kaip jau jums labiau patinka) priėjo Nepažįstamas Prancūzas ir paklausė – Sava? Gustavas (vardas ir vėl pakeistas) nekeldamas galvos nuo asfalto sumarmaliavo sava. Mandagiai pasilabinęs su Gustavu (dabar ir toliau patys atspėkite vardas pakeistas ar ne) Nepažįstamas Prancūzas iškvietė greitąją.  Kai jau Gustavo gulėjo greitojoje mašinoje pritvirtintas prie nepatogios plokštės, o atsakingi asmenys užsiiminėjo biurokratija (visuotinai žinoma prancūziška silpnybė), Nepažįstamas Prancūzas pastebėjo, kad tą dieną, kai gimė Gustavas, jis lankėsi Brazilijoje su draugišku Prancūzijos karinio laivyno vizitu. Koks gražus sutapimas!

Braziliškos istorijos moralas (subalansuotas pagal asmenines aktualijas) – visi, kas turite brolių tučtuojau jiems prisakykite nuspirkti šalmą ir šiukštu nevažinėti dviračiu be šito gero. Visi, kas turite sesių – neatsikalbinėkite ir darykite, kaip prisakyti. Vienturčiams rekomenduotina patiems savim pasirūpinti, nelaukiant specialaus paraginimo.

p.s. Brazilijoje gimusio Gustavo nelaimė baigėsi pakankamai laimingai – po savaitės-kitos jis  jau galės judėti beveik be skausmo, visi pabrozdinimai iki vestuvių užgis, o dantį įsidės baltesnį nei buvęs.

p.s.s aš pamaniau sau, kad Gustavo šalmas netolygiai paplasmasintas ir dar toks bukanosis, dėl Gustavo taupumo ir nedėmesingumo detalėms. Ta proga mano Mielas paaiškino apie smūgio tvermės dėsnį, termodinamiką ar kažkurį kitą fizikos dėsnį, kuris sulamdė Gustavo šalmą, bet galvą paliko vietoje.

6 komentarai:

 1. vargšas Gustavas - linkime pasveikti

  (bet kaip prisijuokiau)

  (įsigali priklausomybė nuo šitų tekstų)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. juokas juokais, bet jei giminėje turi brolį/ių - žr. istorijos moralą ;)

   Panaikinti
 2. Istorija gal netgi ir pamokanti. Manau tikrai reikėtų dėvėti šalmus visiems gustavams, gimusiems Brazilijoje ir ne, ypač važiuojant iš Monako į Nicą.
  O bet tačiau kadangi Olandijoje 16 mln gyventojų, o dviračių tris kart beveik daugiau, tai su šalmais čia niekas nevažinėja, nes dar antys su žąsimis išjuoks.
  Bet kokiu atveju, Gustavui linkime greitai pasveikti ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. bepigu toms pašaipūnėms žąsims, kai plokščioje ir tankiai gyvenamoje Olandijoje nėra nei nuokalnės smarkiau įsibėgėti, nei vietos atsakančiai plotis :D
   aš Lietuvoje pravažiavau ne vieną dviračių žygį be minties, kad būtų verta švaistyti pinigus kokiam pakaušio įtvirtinimui, bet dabar jau nebebūčiau tokia drąsi keliauti plentais ir vieškeliais šviesią galvą pridengusi tik dekoratyvine kepuraite :).

   Panaikinti
  2. Gerai plotis, kalno nereikia. Tiek, kad Olandijoje visi vairuotojai įpratę prie kvailų dviratininkų ir juos visur ir visada (beveik) mato. Be to, visa kelių infrastruktūta sukurta taip, kad yra saugu važiuoti. Kitaip ir būti negali. Tik šiuo metu atsirado dviratininkų siaubas - motoroleriai. Jie važiuoja per lėtai, kad galėtų važiuoti automobilių keliu, ir per greiti - dviračių takams. Jiems leidžiama važiuoti dviračių takais 25 km/h greičiu, ale kas ten žiūri, o kai kurie taip "papimpina" savo motorolerius, kad tie net skrieja. Todėl dviratininkams gali prireikti tuoj šalmų dėl saugumo.
   O kas liečia šalmą, tai internete kažkur klaidžiojo filmukas apie dviejų suomių (rodos) sukurtą gražų dviračių šalmą, kurį dėvi ant kaklo kaip apykaklę, o kritimo atveju, jis išsikleidžia panašiai kaip oro pagalvė mašinoje.

   Panaikinti
  3. Mačiau tas stilingas kaklaskares. Spėju, kad toks šalmas daugeliu atveju būtų brangesnis už dviratį. Vienok gražu, kad žmonės dailių dalykų sugalvoja :).
   Pietuose motoroleriai yra pilnavertė transporto priemonė ir važinėja gatvėmis bei keliais, tik į autostradas jų nepriima.

   Panaikinti