2013 m. gegužės 2 d., ketvirtadienis

Kaip Darbo dieną vasarą sutikomVakarykštė Darbo diena pasitaikė labai saulėta ir šilta, ta proga ėmėmės reikalo iš sąrašo „ vieną gražią dieną būtinai padarysim“. Ir išėjom į Mont Baron kalną. Šis kalnas įpatingiausias tuo, kad jo kąsnytį tolumoj matom pro buto langą. Didžiausias pasivaikščiojimo atradimas buvo, kad vasara jau mūsų kieme. Ryto „o, kaip maloniai šilta“ per pietus jau tapo „einam geriau į šešėlį“.


Pakrantės kalnų svarbiausia lankytina vertybė yra pačios įspūdingiausios panoramos. Nuo Mont Alban visa Nica kaip ant delno, o kitoj pusėj ir Cap Ferrat pusiasalis bei Villefranche-sur-mer miestelis. Gražu. Ant kalno stovi pilis, na autentiškas pavidinimas artimesnis fortui – Fort du Mont Alban. Bet pilis gražiau. Tokia drūta akmeninė pilis su mažyčiais paspalvintais kampinių bokštelių stogeliais. Didesnį įspūdį padarė ne pati pilis, o lengvas prancūzų atsainumas ją eksponuojant. Toks lengvai apleistas, bet stabilus XVI a. statinys, be jokių informacinių stendų ar specialesnio aplinkos patiuningavimo (ale takų suformavimas, žolės nuravėjimas ir pan).

Pasižiūrėjom į tas nuostabiausias panoramas, apėjom garbės ratą apie pilį ir patraukėm į Villefranche maisto ieškot. Takelis labai mielas. Kas kart nustembu, kad Žydrojoje pakrantėje visai greta miestų ir miestelių galima išeit akmenuotu takučiu per miškelius ir gojelius. Už kas antro šio tako vingio įrengtos mažulytės vieno pratimo sporto aikštelės. Šį kartą labiau norėjom valgyt, nei sportuot. Villefranche vienas iš žavingųjų Žydrosios pakrantės miestelių. Siauros gatvelės užsodintos restoranais, o pasukus nuo pagrindinių trasų – mielosmielos žaviosžavios ir toookios prancūziškos gatvelytės su gėlių darželiais vazonuose. Pasivaikščiojom po tas žavingas gatveles, suvalgėm po ragelį ledų paplūdimį ir patraukėm į traukinių stotį. Mūsų pusdienio maršrutą traukinys įveikė per kokias tris minutes. Tiesa, jis važiavo ne per kalną, o po kalnu.

Pamažu, bet stabiliai aukštyn

Nicos išklotinė


Fort du Mont Alban

Gražuolė vasara


Villefranche-sur-mer  išklotinė

Cap Ferrat išklotinė


Tokiu takučiu eičiau nors ir iki pasaulio krašto


Vieno pratimo sporto aikštelė su naudojimosi istrukcijomis


Kaip supratau, žada, kad Villefranche yra labai nebloga vieta

Aaaach...

Bet iš tikrųjų vasara.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą