2013 m. birželio 11 d., antradienis

Menton - daili stotelė prieš Italiją


Menton mums reiškia daug. Už Menton prasideda kitas pasaulis. Pasaulis, kuriame suprantu ką aplink šneka žmonės, kur gera kava ir skanūs ledai, kur prekybos centruose ir turguose nepridedamas kurorto antkainis. Būtent – už Menton prasideda Italija. Kaip tik todėl mintinai mokam pravažiuot Menton. Pravažiuojam apseinant be mandagaus pažado kitą kartą stabtelt pasivaikščiot.

Menton iš Itališkos perspektyvos.
aš irgi sakau - blankoka..

Šį kartą sėdėjom ne savo ratuose. Ratai sustojo Menton. Vienok nepasidavėm. Kelionės tikslu vistiek patapo Italija, tiksliau iš kart už sienos esantis baras.

va tokia buitiška siena.
gali du ratus parkuoti Italijoje, o kitus du - Prancūzijoje

Tik pasiekę Gėrio šalį apsižiūrėjome, kad bendrakeleiviai pasivaikščiojimui iki tikros kavos pasirašė tik iš mandagaus solidarumo. Kavą gėrė tik vienas entuziastas. Prancūzė tyliai prisipažino apskirtai nemėgstanti Italijos, bet išrašė pagarbos taškų už gerą karštą šokoladą. Vokietis nieko neišrašinėjo, tiesiog nusipirko tekilos butelį, žinoma pigesnį nei Prancūzijoje.

taip taip prancūzai nė kiek nesididžiuoja pastovėt eilėj prie pigesnių rūkalų ir gėralų

šitoj aprūkytoj ir apšnerkštoj "kavinėj" pašlovinam Itališką kavą

Išsipasakojus svarbiausią Menton aplankymo pramogą ir džiaugsmą, galima atsukti filmuką ir atbulom pareiti į Menton per alyvmedžių parkelį; per Gero gyvenimo rajoną pro tvoras besižvalgant į vilas, jų terasas, sodus, baseinus. Ar ten žolė žalesnė? Ne tas žodis!!!

visai idėja vaikų gimtadieniui:
ir salė nekainuoja ir nėra pavojaus, kad vaikai  sienas nugriaus

bet iš tikrųjų už tvorų žolė žalesnė

Po to grįžtam į Menton senamiesčio gatveles. Jos siauros, apkaišytos gėlėm ir elektros laidais. Italijoj pastarųjų detalių net nepastebėtumėm, o vat prancūziškame senamiestyje akiai užkliuvus už karančių laidų užlieja džiugesys nelyg užtikus Praną Olandą nosį krapštant.

šitose vietose Prancūzė pamirksėjo pamirksėjo
ir  prisiminė - gi Italija vos už kelių žingsnių

trys žingsniai nuo turistinės trasos ir prasideda vietinių senamiestis

O grįžus dar trupinėlį atgal, į Menton senamiesčio ašį, kur sutūpę visos turistų džiaugsmui sutvertos moliukų ir muiliukų krautuvėlės, nepasididžiuojam užeit į citrinų skonio parduotuvę. Menton yra nusipelnęs citronomis, o šioje parduotuvėje tie nuopelnai ne tik išeksponuoti, bet ir ativiri ragavimui. Mes - ne išdidūs. Kai duoda imam. Ta proga paragavom: citrinų degtinės, limoncelo, citrininiam alkoholyje marinuotu pyragiukų, citrininiam alkoholyje marinuotų cukriukų (nesugebėjau išgalvot šito dalyko paskirties ir gerumo), citrininės žaliųjų alyvuogių užtepėlės, citrininių garstyčių, žaliųjų citrinų uogienės, gal dar kažko citrininio..

yra viena gatvė, kur Menton atrodo nelyg pilnakraujis turistinis meistelis

nesu ragavusi tiek citrininių gardumynų vienoj vietoj

Buvo labai gera diena. Ir ne tik todėl, kad įkėlėm koją į Italiją.

Buitinė info. Menton, kaip jau supratote yra Prancūzijos ir Italijos pasienio miestelis, nuo Nicos iki jo apie 30 km. Į Menton iš Nicos veža 100 autobusas, veža ilgai (apie 2h), bet pigiai (1 euro). Menton turistų lankomas nuosaikiai, todėl čia drąsiai galima važiuoti automobiliu – rasis kur jį pastatyti ir dargi dykai. Važiuojant dyku keliu kelionė užtruks beveik valandą, susimokėjus 2,3 euro už autostradą kelais sutrumpėja iki 15-20 min. 

1 komentaras:

  1. http://goo.gl/1l2baE

    Tradiskai siukslina Italija, (Bordigeros) siukslynai suzavejo?

    Mentone per mazai siuksliu?:)

    http://goo.gl/jax5XR

    AtsakytiPanaikinti