2013 m. rugpjūčio 7 d., trečiadienis

Nicos pliažas


Apsižiūrėjau, kad rašau rašau apie šiltus kraštus į kairę ir į dešnę nuo Nicos. O Nicos, tai apsimetu, kad nepažįstu. Nelabai mandagu šitaip. Taigi taisau padėtį. Papasakosiu apie patį svarbiausią Nicos lankytiną objektą.

Kažkada seniai seniai, darganotą, vėjuotą ir kitaip nemalonią sausio popietę paėmė mano Mielas mane už rankos ir nuvedė jūros parodyt. Ekskursija buvo nelabai vykusi. Nusivylimas ir apmaudas liejosi per kraštus. Tai sakei važiuosim prie jūros gyventi, o čia kas tokio??? Akmenimis grįstas pliažas palei gatvę??? O kur pušynai, bekraščiai smėlynai, tyluma, ramuma, bangų ošimas, jūros kvapas ir t.t.??? Prireikė laiko, pakol radau stiprybės atleisti Nicos pajūriui užtai, kad jis visai ne toks, kaip Nidoje. O po dar kažkiek laiko nejučiom pradėjau Nicos pliažo minusus taisinėti į pliusus.


kaip ir minėjau: jūra, akmenukai, promenada, gatvė, senamiestis
Bet apie viską nuosekliai. Nicos žydroji pakrantė išsitiesusi palei Anglų promenadą (Promenade des Anglais). Reikalai išsidėstę maždaug taip: jūra, akmeninis paplūdimys, pėsčiųjų promenada, mašinų gatvė, senamiestis, toliau kitos rūšies miestas. Tokia seka nepalieka jūrai jokio privatumo, tačiau padaro ją lengvai prieinama. O priėjus prie jūros galima nemažai nuveikti: pamirkti šiltam sūryme, pasigrilinti iki traškios odelės konsistencijos, kerėplinant iki vandens pamasažuoti taškus, nusifotografuoti vandenyje, nusifotografuoti prie vandens, romantiškai suvakarieniauti picą, dar romantiškiau sugerti vyno butelį, pernakvoti.


pliaže gulinėjama, o promenadoj vaikštoma, bėgiojama, važinėjama, riedama ir kitaip judama
Apie akmenis. Ilgesingi pasivaikščiojimai, sveikatingi parisnojimai ir betiksliai paslankiojimai pajūriu Nicoje pasikelia į promenadą. Akmeniniu paplūdimiu toli nenueisi: artais batus nuspardysi, artais koją išsisuksi artais šiaip ne uchvataGulinėjimas ant akmenų kiek lengvesnis iššūkis – įsikuiti sau migiugką, išsirankioji kietesnius akmenukus ir atsargiais voliojies nuo šono ant šono. Kas nenori ant akmenų masažuoti taškų, tam atviri privatūs pliažai. Čia rasis tiek komforto už keik galėsi susimokėti. Gulto nuoma dienai kainuoja 18 eurų. Toliau priklausys nuo jūsų fantazijos ir perkamosios galios.

mokama zona nelaimėliams, kuriems akmenys šonus spaudžia, o eurai kišenę plėšo
O bet tačiau kuo ilgiau eksploatuojam paplūdimį tuo mažiau nelaimės matau tuose akmenuose. Namuose nesirenka smėlio atsargos. Picą paplūdimyje valgom nesūdytą smėliu. Vaikai smėlio pilių nestato, užtat Nicos pliaže labai populiari pramoga užmėtyti jūrą akmenims. Subtilesni mėtytojai šokdina varlytes ant bangų. Dar vieną gražų dalyką apie akmenukus sužinojau iš vienos muzikalios mergaitės, kuri nugirdo, kad bangai nuslūgstant akmenukai dainelę padainuoja.

tik nepagalvokit, kad akmenų pliaže iš dangaus prikrenta.
pavasarį akmenų priveža traktoriukai

Apie inventorių. Sveikam viešam Žydrosios pakrantės pliažui priklauso: gėlavandeniai dušai, tualetai, šiukšlių dėžės. C‘est toutPastebėjote, kad trūksta persirengimo kabinų? Mums trūksta, o prancūzams nė biškio. O kaip čia reikia persirenginėti? Populiariausias būdas įsisukti į rankšluostį ir vizginamaisiais judesiais įraityti sėdynę į maudymuką ar kelnaites. Intravertai persirenginėja semislaptai, o ekstravertės – semiatvirai.

Apie bikinius. Nicos pliažo aprašymas būtų nieko vertas, jei neparašyti apie papus krūtis. Plikus papus. Nuogas krūtis. Taigis taigis Žydrosios pakrantės paplūdimiuose moterys gali nevaržomai saulei ir pasauliui rodyti krūtis. Pakikenu į ūsą skaitydama lietuviškas naujienas apie Palangos moterų pliaže vykstančias žiūrėtojų ir rodytojų batalijas. Mielieji nekaltos vaikystės sergėtojai, žinokit, vaikams bilenkiek įdomiau svaidyti akmenukus į bangas nei gadinti savo moralę į papus spoksant. Į papus iš padilbų žvilgčioja tie, kurie tikrai jau yra matę gyvenime šiobeito ir jų moralės papildomos poros krūtų vaizdas nei pagadins, nei pataisys. Savo ruožtu, moterys atlapojančios savo krūtinę, suptanta, kad ji gali kam nors už akių užkliūti ir tame neįžiūri didesnės dramos.
Beje, laisvė papūgoms ir Nicoje nėra beribė. Gatve su bikiniais marširuojančias damas gaudo policija ir primygtinai įkalbinėja apsirengti.
  
Apie vietinius. Temstant, kai vakariniai piknikai pradeda išsivaikščioti, į pliažą ima rinktis vietiniai. Tarp dušų ir tualeto pasitiesus miegmaišį gaunasi daugiau nei pilnavertis miegamasis su vaizdu į jūrą.  Iki sezono vietiniams gyvenimas buvo kiek stabilesnis - pliažo miegamieji buvo semistacionarūs. Atsikėlę pliažiniai susukdavo miegmaišius, tvarkingai surikiuodavo terbas ir išeidavo į darbą (po teisybei, mažiausiai tikėtina kryptis). Matyt, kaip ir dera vietiniams, pliažiniai nepasitiki svieto perėjūnais turistais ir vasarą nebepalieka savo mantos.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą