2013 m. liepos 1 d., pirmadienis

Kas čia toks pūkuotas? Ogi Saint-Paul de Vence


Saint-Paul de Vence (toliau tiesiog Saint Paul) grožis apdainuotas mažne visuose turistiniuose vadovėliuose. Iš lūpų į lūpas sklinda legenda apie šio miestelio iškirtinį žavesį: siauras akmenines gatveles, gėlių girliandas, menų kupinas krautuvėles ir kitą gerą. Ir tai nėra melas.

Gatvelės akmeninės, siauros ir šviesios. Ir tokios švarios švarios. Apkaišytos gėlėm. Gėlės čia tiesiog siautėja: sveriasi per palanges, lipa sienom, sliūkina pasieniais, veržias pro duris, vejasi aplink parduotuvių iškabas. Gėlių čia daug, o gėlės, kaip katinukai – būk bilen koks rimtuolis, bet čiupt ir spusteli mygtuką, kuris išspaudžia švelnumo kupiną atodūsį "kaip miela..".


Saint Paul'e gėlės lipa sienom. ir tai ne metafora

kuklesnės glaudžiasi pasieniuose

po Provanso atviruką už kiekvieno kampo
Siauros senamiesčio gatvelės gausiai apkaišytos žiedais ir paramstytos dekupažintais laistytuvėliais yra stipri bomba. O jeigu dar pridėlioti mielų krautuvėlių, vitrinose išstatyti gražaus meno (dažniausiai be liemenėlių)? Sėkmė ir turistų meilė garantuota. O turistams garantuotas prakeiksmas – nebedžiugins joks Žydrosios pakrantės senamiestis. Vienur į akis įžūliai lys vidury tako išsiskėtusi nuorūka ar saldainio popierėlis, kitur vaizdą gadins nuo palangių vietoj gėlių girliandų karantys skalbiniai. Na ir nei vienas anei vienas senamiestis nebus taip gausiai farširuotas menu. Taigi atsargiai. Saldųgardų Saint Paul'o pyragėlį pasilikite desertui. Sušlamšus jį prieš pietus nejausite subtilesnių Žydrosios pakrantės skonių, prieskonių ir poskonių.

čia kiekvienas ras savo skonio meno. galima rinktis pagal dydį, formą ar spalvą
nemeluoju. ištikrųjų platus meno pasirinkimas

gatvėse galima sutikti ir benamio meno, netilpusio į vitrinas


ne visas menas iš papų padarytas. radau ir kai ką nuobodesnio.
subalansuota istorikams ir bibliotekininkams. pasiilgau rankraštyno.
Nežinau ar jau supratote, bet mano snatykis su Saint Paul'u kiek ambivalentiškas. Man patinka pūkuoti interneto šeimininkai. Prieš spalvingus gėlynus gėdingai susilydau iki mielos ir gležnos mergaitės kosistencijos. Ir menai man patinka. O bet tačiau ... Saint Paul'e visų gražumynų koncentracija ir kombinacija pavojingai artėja prie pūkų kamuoliuko .. kutenančio gerklę. Galvojau galvojau šalia kokių grožybių aš išstatyčiau šį Žydrosios parantės perliuką. Tampriausias asociacijų ryšys man nusiaudė su dviem kalendorių variantais. Tais, kur ir žiemos ir vasaros lapuose tarp gėlių tupi katinėliai beigi tais, kur ir žiemos ir vasaros mėnesiais rąžosi nuogos mergos. Miela ir gražu. Taip, pavydžiu figūros. Vienok pakankamai šabloniška ir nuspėjama.

Buitinė info: Saint Paul de Vence yra maždaug 20 km nuo Nicos. Patogiausia čia atvažiuoti mašina. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą